Vzduch pre priemysel

Konštrukcia kompresora na báze bezolejového riešenia agregátu, dôkladného systému chladenia, atraktívneho dizajnového vyhotovenia skriniek a širokého sortimentu na úpravu vzduchu predurčuje využitie Ekom kompresorov aj v najnáročnejších prevádzkových podmienkach.

Výhody Ekom kompresorov

  • Bezporuchová prevádzka v extrémnych klimatických podmienkach (+/- 40 stupňov Celzia)
  • Dlhá životnosť, integrovaný vstupný filter
  • Mimoriadne tichá prevádzka
  • Vysoká spoľahlivosť, efektívny systém odvádzania tepla
  • Modularita - výkonné riešenia s jedným, dvoma a štyrmi valcami
  • Nenáročná údržba a servis
  • Riešenia šité na mieru podľa potrieb zákazníka
  • Široký sortiment príslušenstva na úpravu vzduchu, napr. filtrácia 5 mikrónov a 0,3 mikrónu, tlakový rosný bod až do -70°C pri tlaku 9 bar

Oblasti použitia

Potravinársky priemysel

Dávkovanie nápojov: natlakovanie piva alebo post-mix systémov za účelom prepravy piva alebo sirupu do výpustných kohútikov.

Potravinársky priemysel

Dodávka vzduchu do pneumatických valcov v etiketovacích a baliacich strojoch pre potravinársky priemysel.

Železnice

Električky a elektrické lokomotívy zvyčajne potrebujú pomocný kompresor na zdvíhanie pantografu alebo striekanie mazív na prírubu kolesa. Kompresor ako pomocný systém musí byť prispôsobený typickému „palubnému napätiu“, ktoré môže byť 24 VDC, 36 VDC, 110 VDC a ďalšie.

Nakladanie s odpadovou vodou

Stlačený vzduch sa používa na prevzdušňovanie vody a na prevádzku pneumatických komponentov v zariadeniach na úpravu vody. Moderné potrubia na odpadovú vodu majú malý priemer. Aby sa v nich zabránilo množeniu baktérií, je potrebné do systému pravidelne dávkovať stlačený vzduch.

Textilný priemysel

Priemyselné šijacie stroje a zariadenia na potlač tričiek potrebujú kompaktný, bezúdržbový a tichý zdroj stlačeného vzduchu ako zdroj energie pre rôzne pneumatické funkcie. Stlačený vzduch tiež uľahčuje manipuláciu so zariadením.

Voľnočasové aktivity

Tlakovanie vzduchom poháňaných posilňovacích strojov. Stlačený vzduch dostáva odpor do pneumatických valcov vo vnútri výcvikového zariadenia. Pre používateľa zariadenia sa požadovaný odpor dá jednoducho nastaviť na každom stroji pridaním alebo znížením tlaku.

Top